Pytania i Odpowiedzi

Czym jest muzyka royalty free?
Jakie są koszty używania muzyki royalty free?
Jakie są korzyści używania muzyki royalty free?
Jakiego rodzaju muzykę oferuje Free Music?
Czy kopiowanie płyt Free Music jest dozwolone?
Na czym polega radio Free Music?


Szczegółowe pytania i odpowiedzi 


Prawa i przepisy związane z Free Music i prawem autorskim


Czym jest muzyka royalty free?

Wyrażenie royalty free music odnosi się do muzyki której odtwarzanie – po uprzednim zakupie lub nabyciu licencji – nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Wraz z kupnem muzyki royalty free  nabywa się prawa do jej nieograniczonego czasowo odtwarzania. Korzystanie z royalty free music jest tanim, prostym i dogodnym sposobem na publiczne odtwarzanie muzyki.

Jakie są koszty używania muzyki royalty free?

Koszty związane z używaniem muzyki royalty free są bardzo niskie. W porównaniu z opłatami za odtwarzanie muzyki która jest objęta prawem autorskim, muzyka royalty free wymaga jednorazową opłatę.

Jakie są korzyści używania muzyki royalty free?

Używając muzyki royalty free nie musisz przejmować się procedurami związanymi z podpisywaniem umów, tantiemami i innymi problemami związanymi z muzyką objętą prawem autorskim.

Jakiego rodzaju muzykę oferuje Free Music?

Oferta Free Music obejmuje muzykę dostosowaną do potrzeb rożnego rodzaju lokali. Nasze płyty reprezentują szeroką gamę stylów i gatunków muzycznych: pop, rock, smooth jazz, lounge, club, fitness, world music, blues, rock and roll, r’nb, muzykę biesiadną, szanty, klasyka, muzykę wokalną, instrumentalną i wiele, wiele innych.

Czy kopiowanie płyt Free Music jest dozwolone?

Nie. Pomimo że nasze płyty są wolne od opłat za publiczne odtwarzanie, pozostałe prawa pozostają zastrzeżone. Natomiast gwarancja na nasze płyty nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i dlatego zezwalamy na wykonanie po jednej kopii bezpieczeństwa z każdej zakupionej płyty. Odtwarzanie z kopii bezpieczeństwa uchroni Państwa od nieprzewidzianych kosztów dodatkowych w postaci ponownego zakupu płyty.

Na czym polega radio Free Music?

Radio Free Music jest radiem internetowym które działa na zasadzie abonamentu. Do jego poprawnego działania niezbędne jest stałe łącze internetowe o jakości powyżej 128kb/s. Radio Free Music obecnie obejmuje cztery stacje radiowe. Aby zapoznać się bliżej z tą ofertą prosimy odwiedzić stronę Radia Free Music.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *