Free Music czy to darmowa muzyka?

  Co oznacza sformułowanie FREE MUSIC ? Czy to po prostu darmowa muzyka, którą mogę dowolnie puszczać w moim lokalu, wykorzystywać do reklam czy spotów, albo dowolnie modyfikować? Czy jest to muzyka, która nie ma licencji? Czy Free Music to inaczej Creative Commons? Jaka jest filozofia naszej firmy?
  Free Music, inaczej Libre Music to nic innego jak muzyka wolna od opłat ZAIKS, STOART, SAWP, ZVAP i innych Organizacji Zbiorowego Zarządzania. Nie oznacza to zatem, że muzyka ta jest wolna od jakichkolwiek opłat i nie posiada żadnej licencji na odtwarzanie. Nie jest to ten sam rodzaj licencji co Creative Commons. Jakie są zatem korzyści korzystania z naszej bazy Free Music?
   - opłaty za licencję Free Music są zdecydowanie, nawet 8 - krotnie mniejsze niż dla Zaiks i innych OZZ
    - nagrania z bazy Free Music są specjalnie pogrupowane na gatunki muzyczne, co znacznie ułatwia dopasowanie muzyki do rodzaju działalności
     - Free Music pomaga zaistnieć wschodzącym gwiazdom muzyki
      - Free Music sprzedaje tylko autorską i oryginalną muzykę, często skomponowaną specjalnie w celu odtwarzania w miejscu publicznym
       - Free Music cały czas dzieli się z artystami zyskami ze sprzedanej muzyki. Z każdym artystą mamy podpisaną odpowiednią umowę, w której wyraża on zgodę, że sprzedaż jego twórczości jako muzyki wolnej od opłat OZZ.
       Pozostaje jeszcze jedno pytanie: dlaczego warto wykupić licencję Free Music zamiast pobierać muzykę z darmowego źródła np. Creative Commons?
       Przede wszystkim nigdy nie możemy mieć pewności, że muzyka na licencji Creative Commons jest na 100% darmowa i legalna. Nie mamy żadnego potwierdzenia, licencji, a muzycy wrzucający swoją muzykę na taką stronę często nie podpisują umów o charakterze prawnym.
       Jako artyści, nie możemy zapominać również o fakcie, że jako zespół Free Music dajemy legalnie zarobić Naszym Artystom na swojej twórczości! Z nami pomożesz rozwijać się wielu młodym artystom 😉