Jak skutecznie zarabiać na muzyce? 5 sprawdzonych sposobów!

  Wielu muzyków i artystów zastanawia się jak może zarabiać na swojej twórczości, w pełni wykorzystując potencjał jaki daje nam Internet. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie prostsze niż jeszcze 20 lat temu. Internet daje wiele różnych możliwości zarabiania na muzyce zarówno tym bardzo znanym artystom, jak i młodym gwiazdom czy zdolnym amatorom.
  Poniżej przedstawiamy Wam naszym zdaniem najlepsze i sprawdzone metody zarabiania na muzyce:
  - SPOTIFY/ YOUTUBE:
  Jeżeli jeszcze nie wstawiłeś swojej muzyki na Spotify zdecydowanie polecamy to zrobić! Oczywiście na początku może to nie generować dużych przychodów, jednak jest to duża platforma muzyczna, która może zapewnić Ci szerokie grono odbiorców i warto z tego skorzystać! Słuchacze będą mogli Cię poznać i obserwować, a dzięki temu możesz zbudować grono swoich fanów. Tak samo, może zadziałać kanał na Youtube. Nie musisz być wielkim i sławnym artystą, żeby zacząć zarabiać na Spotify lub Youtube 😉
  - SAMPLE i BITY: Tworzenie własnych sampli i bitów muzycznych, które zamieścicie na stronach stockowych może być bardzo dobrym źródłem zarabiania pieniędzy na twórczości artystycznej. Warto jednak zastanowić się, kto mógłby wasze sample wykorzystać - to pozwoli zoptymalizować odbiorcę, zarówno pod względem gatunku, tempa, emocji czy nastroju.
  - STREAMING/TANTIEMY/LICENCJE: Jeżeli tworzysz pełnometrażowe piosenki lub utwory warto zainteresować się opcją streamingu lub sprzedawania licencji na Twoją muzykę. Takie rozwiązanie dotyczy tylko i wyłącznie muzyki autorskiej, do której masz pełnię prawreklam, wideo czy przestrzeni publicznej, jako muzykę bez opłat dla ZAIKS i innych OZZ. Dzięki takiej współpracy z firmami, możesz stale czerpać zyski ze swojej muzyki i pozyskiwać tantiemy za każde publiczne odtworzenie Twoich utworów.
   Polecamy zaglądnąć na naszą stronę poświęconą współpracy z artystami.
   - NAUKA GRY NA INSTRUMENCIE/ ŚPIEWANIA/ PRODUKOWANIA MUZYKI: Jeżeli potrafisz grać na jakimś instrumencie warto zastanowić się nad uczeniem innych. Jest wiele stron przez, które możesz znaleźć potencjalnych uczniów m.in. post na Facebook, Instagram, ogłoszenie na OLX lub Gumtree itd. Wielu muzyków traktuje to jak dodatkowe źródło dochodu. Pamiętaj, żeby wykorzystywać cały potencjał Twojej wiedzy na temat tworzenia muzyki, możesz uczyć śpiewu, dj lub produkcji muzycznej.
   - KONCERTY ONLINE: Bardzo ciekawym źródłem dochodu z Twojej muzyki może być granie koncertów online. W dobie pandemii jest to jedna z nielicznych form, która może “na żywo” łączyć muzyka ze słuchaczami. Warto jednak pamiętać, o tym, że koncert online można udostępniać nie tylko jako live na Facebook’u czy Youtube, ale także skorzystać ze stron umożliwiających takie koncerty np. Stage.it, która może połączyć Cię ze słuchaczami z całego świata!