Sprzedaż live, a muzyka w tle …

  Ciągnąca się pandemia i liczne obostrzenia w 2020 i 2021 roku spowodowały, że coraz częściej możemy uczestniczyć w sprzedaży live na Facebooku, Instagramie oraz innych platformach społecznościowych. Taka forma sprzedaży jest chętnie praktykowana przez butiki lub sklepy z odzieżą. Najczęściej taką formę sprzedaży prowadzi jedna osoba, która prezentuje różne ubrania, bądź inne produkty, a uczestnicy w komentarzach piszą, jeżeli chcą coś kupić, podając rozmiar, fason lub kolor.
   Co z muzyką puszczaną w tle transmisji live?
   Oczywiście to, czy chcemy mieć muzykę w tle prowadząc sprzedaż live zależy tylko od Nas. Czy jednak powinniśmy mieć licencję na taką muzykę i czy transmisja live staje się w takim przypadku przestrzenią publiczną?
   Naszym zdaniem tak, ponieważ Wasi klienci mają do niej swobodny dostęp przez całą transmisję. Oczywiście, obserwatorzy mogą wyłączyć głos, jednak pamiętajcie, że nie ma żadnej możliwości udowodnienia tego. Bezpiecznie będzie zatem mieć w pełni legalną muzykę, certyfikat oraz licencję obowiązującą na odtwarzanie utwory. Polecamy skorzystanie przy tej okazji z oferty Free Music, i złożenie zamówienia przez stronę internetową, zaznaczając :
    - najmniejszą powierzchnię do odtwarzania muzyki, ponieważ stacjonarnie klienci nie przebywają w sklepie
    - okres na jaki obowiązuje dana licencja od 1 miesiąca do 12 miesięcy
    - oraz czy interesuje Państwa oferta bez lub z pendrivem, na którym będzie nagrana cała nasz baza muzyki Free Music
    - prosimy również w polu komentarz dopisać : sprzedaż live.
    *Jeżeli oprócz sprzedaży live są Państwo zainteresowani muzyką bez opłat ZAIKS i innych OZZ w formie stacjonarnej prosimy o maila, na adres: fm@freemusic.com.pl, a w odpowiedzi otrzymają Państwo indywidualną wycenę.
     Oczywiście wybór pozostawiamy Państwu, jednak w razie kontroli ZAIKS lub innej instytucji, nasza licencja chroni przed dodatkowymi opłatami, a jednocześnie zapewnia w pełni legalną, dobrej jakości muzykę, szeroką, wciąż aktualizowaną bazę oraz odtwarzacze gatunkowe dostosowane do każdej działalności.